1

Organik Bakliyat


Bakliyat kategorisi ürünlerinde organik bulgur, organik pirinç, organik nohut, organik karabuğday, organik yeşil mercimek, organik kırmızı mercimek, organik kuru fasulye, organik patlatmalık mısır ve doğal olarak üretilen birçok bakliyat çeşidini bulabilirsiniz. 

 

Dünya nüfusunun hızla artması ile gerekli olan gıda ihtiyacının karşılanması için tüm üretim zincirlerinde doğal olmayan yöntemlere başvurmak zorunda kalınmıştır. Dünya Sağlık Örgütü en başta olmak üzere her sağlık örgütü doğal olmayan yöntemler sonucu üretilen gıdaların sağlık üzerinde ciddi olumsuz etkiler yarattıklarından bahsederler. Günümüzde organik üretilen gıda ürünlerine ulaşmak daha kolay hale gelmiştir. Ancak her tükettiğimiz ürün organik değildir. Bu durumda sağlığımız üzerinde olumsuz nedenlerle yol açmaktadır.

 

Sağlığımızla doğrudan ilgili olan organik beslenme şekli hayatımızda önemli bir noktada bulunmaktadır. Günümüzde sağlık sorunlarının temeli beslenme bozukluğundan kaynaklanmaktadır. Gıda üretim teknikleri beslenme bozukluklarına önemli bir sebebiyet vermektedir.

 

Organik Gıda Nedir?


Daha sağlıklı bir hayat ve daha sağlıklı yaşlanmak için beslenme düzenimizi organik gıda tüketimine göre düzenlemeliyiz. Peki nedir bu organik gıda ? Üretilen ürünlerde hiçbir şekilde kimyasal madde, genetiği ile oynanmamış tohumlar, sentetik gübre kullanılmadan yetiştirilen aynı zamanda ürün işlenme aşamasında da herhangi bir kimyasal madde kullanılmadan yetişen ürünlerdir.

 
Organik Bakliyatın Faydaları Nelerdir?

 

Kimyasal etkilere maruz kalmadan yetiştirilen organik bakliyatların besin değerleri oldukça yüksektir.Organik gıdalar sayesinde vücudumuz vitamin ve mineralleri en etkili şekilde almamızı sağlar. 

Bakliyatlar iyi bir potasyum kaynağıdır. Günlük beslenmemizin bir öğününde mutlaka organik bakliyat bulunmalıdır. Demir açısından oldukça zengin olan organik bakliyatlar aynı zamanda kolesterol içermediği için düzenli tüketime elverişli bir besin kaynağıdır. Düşük glisemik indekse sahip organik bakliyatlar kan şekerinin düzenlenmesine de yardımcı olur. 

Gluten içermeyen ve sodyum içeriği düşük olan organik bakliyat ürünlerini tiroid ve böbrek rahatsızlığı olan kişiler tarafından tüketilmesi uygun besinlerdir. Bakliyatlar düşük yağ oranlarından dolayı diyet listelerinin en vazgeçilmez besinleri arasındadır. Folik asit desteğine ihtiyacı olan hamileler organik bakliyat çeşitlerini tüketerek gerekli ihtiyaçlarını karşılayabilirler. 
 
Sertifikalı organik olarak üretilen bakliyat ürünlerini herşeybiorganik.com’ dan güvenle sipariş verebilirsiniz. Uygun fiyatlı bakliyat ürünleriniz aynı gün kargoya verilir, kısa sürede kapınıza gelir. herşeybiorganik.com ile pişireceğiniz lezzetli yemeklerinizin keyfini çıkarın.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR