The Lifeco Brezilya Cevizi 80 gr
The Lifeco Brezilya Cevizi 80 gr

The Lifeco Brezilya Cevizi 80 gr

Marka : The LifeCo
Fiyat : ₺34,90(KDV Dahil)
:

Sağlıklı atıştırmalıklar arasında yer bulan kuruyemişler, içerdikleri vitamin ve mineraller sayesinde vücudun ihtiyaç duyduğu besin değerlerini kolay yoldan sağlarlar.

Vücudun çalışma fonksiyonlarını düzenlediği için selenyum içeren besinlerin tüketimi büyük önem taşır. Selenyumun yanı sıra, vücut için gerekli olan pek çok mineral ve vitamini barındırır. Bu ürün tüketildiği zaman çeşitli vücut fonksiyonlarının yerine getirilmesine destek verir.

Faydaları

 • içerdiği doymamış yağ asitleri sayesinde organların da düzgün çalışmasını destekler.
 • Yüksek oranda lif ve ellagik asit içeren yapısı, önemli kılan özellikler arasındadır.
 • Cilt bakımı üzerinde olumlu etkileri olduğu söylenen, E vitamini ve C vitamini bakımından oldukça zengindir. Bu vitamin kaynaklarının cilde parlak ve ipeksi bir görünüm kazandırdığı bilinir.
 • Eksikliği durumunda dışarıdan takviyesi gerekebilen arginin (arjinin) maddesi, vücut için önemli bir amino asittir. Brezilya cevizinde yeteri miktarda arjinin bulunur.
 • Yüzde 100 doğal yöntemlerle paketlenen organik Brezilya ceviziyle ihtiyacınız olan vitamin ve mineralleri güvenle alabilirsiniz.

 

İçeriğinde Neler Var?

Güney Amerika’nın önemli ihracat ürünleri arasında olan Brezilya cevizi, kesilmesi yasak olan 50 metrelik ağacında olgunlaştıktan sonra kendi kendine yere düştüğünde toplanır. Sert kabuğunun içindeki kaju-fındık arası bir yapıda olan tohum, tatlılarda, keklerde veya kurabiyelerde de kullanılabilir. 100 gr. Brezilya cevizi içeriğinde bulunan bileşenler şunlardır:

 • Protein
 • Demir
 • Magnezyum
 • Potasyum
 • Sodyum
 • Karbonhidrat
 • A, D, C, B6 vitaminleri
 • Kalsiyum

100 gr. ürünün toplam kalorisi 655 cal., diyet lifi 8 gr., kolesterol sıfır değerindedir. Yüksek selenyum kaynağı olduğu bilinen ürün enerji vermesi ve tok tutma özelliği ile de ön plana çıkar.

TheLifeCo Brezilya Cevizi Özellikleri

Latince adı “Bertholletia Excelsa” olan Brezilya cevizi Güney Amerika Kıtası’nda yetişir. İklimsel elverişlilik nedeniyle Kolombiya, Bolivya, Venezuela ve Peru gibi ülkelerde de yetiştirilen cevizin büyük çoğunluğu Amazon Nehri’nin havzalarından elde edilir. Halk arasında “Amazon cevizi” olarak da ünlenen bu meyve türü oldukça lezzetlidir. Yetiştiği coğrafyaya has farklı içeriği ve olumlu etkileri sayesinde en çok tercih edilen kuruyemişlerden biridir. Eşsiz bir lezzeti olan ürün, hem faydası hem de uygun fiyatlı olması nedeniyle sık sık tüketilir. Alışılmışın dışında farklı tatlar arayan kişiler için oldukça uygun bir tercihtir. Besleyici değeri yüksek olan cevizin aroması kendine hastır. Genel olarak ebatlarına göre üç farklı boyda ambalajlanırlar. Hasat edildiği bölgeye göre ayrıştırıcı özellikleri olsa da içeriğinin temel değerleri sabittir.

 

Farklı Sorunlara Çözüm Brezilya Cevizi

Lezzetiyle ünlenen Brezilya cevizini günlük olarak  2 ila 5 tane arası tüketerek vitamin ihtiyacınızın bir kısmını karşılayabilirsiniz. Kabuklu yemişlere karşı alerjiniz varsa yemeden önce doktorunuzla görüşmeniz tavsiye edilir. Kilo kontrolü sağlamak isteyen kişiler için de büyük bir destekçi olabilir. Karbonhidratlı ve yoğun lifli yapısı, tüketiminden itibaren uzun süre tokluk hissi yaratabilir. Bu sayede gün içerisinde açlık hissi azalır ve aşırı tüketimin önüne geçilir. Aşırı tüketim yapmadığınız için istediğiniz ideal kiloya kavuşmanız da oldukça kolay hale gelebilir.