₺2.700,00 KDV Dahil
₺3.000,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
1

Organik Zeytinyağı

 
Kullanımı tüm dünyada yaygın olan zeytinyağının insan sağlığına inanılmaz faydaları olduğu bulunmaktadır. Zeytinyağının faydalarından gıda sektörünün yanında kozmetik, ilaç gibi birçok farklı sektörlerde de yararlanılmaktadır.

 

Zeytinyağı Faydaları Nelerdir?


İçerisinde yüksek oranda vücut sağlığı için önemli olan E ve K vitamini bulunduran zeytinyağı bu vitaminlere ek kalsiyum, potasyum, sodyum ve demir gibi önemli vitamin ve minerallerde bulundurur. Kolesterolü düzenler, doymamış yağ asidi içeriğinden dolayı kilo aldırmaz. Düzenli tüketilen organik zeytinyağı kalp ve damar sağlığınız için en etkili yöntemler arasında bulunmaktadır. 

 
Arkeolojik çalışmalar sonucunda zeytinyağının Türkiye’nin Ege bölgesinde topraklarında yaygın olarak üretildiği tespit edilmiştir. Zeytinyağı ile ilgili bilgiler Antik Yunan mitolojisine dayanmaktadır. Önceleri binbir zahmetle, emekle zeytinleri iki büyük taş arasında ezerek çıkarılan zeytinyağı üretimi oldukça değerli bir üretimdir. Gerçek usulde soğuk sıkım olarak gerçekleştirilen organik zeytinyağı besin değerleri ve sağlık yönünden en üstün en kaliteli bitkisel yağdır.

 
Zeytinyağının insan vücuduna diğer etkilerini sıralamak gerekirse, bağışıklık sisteminizi güçlendirir, antioksidan özelliği sayesinde kanser riskini azaltır. Sindirim ve sinir sisteminize, kemik, cilt ve saç dokusuna iyi gelir. Yaşlanmanın beyin fonksiyonları üzerindeki olumsuz etkisini azaltır ve dokuların yaşlanmasını önler. Hücre yenilenmesine yardımcı etkili bir yağdır.

 
Çocukların beslenmesinde de önemli bir rol oynayan zeytinyağı ebeveynlerin ilk tercihleri arasındadır. Vücut hücrelerinin sürekli kendini yeniliyor olması yaşamımızın temel koşulları arasındadır. Çocukluk döneminde ki çok hızlı olan hücre yenilenmesi yaş ilerledikçe azalır ve yavaşlar. Zeytinyağı çocukları raşitizm hastalığından korur. Günde birkaç damla zeytinyağı bebeğin gelişimi için büyük katkı sağlar. 

 
Gençlik dönemlerinde bol bol tüketilmesi gereken zeytinyağı, besinlerin vücudumuzda enerjiye çevirilirken açığa çıkan oksidan maddelerinin yarattığı yaşlanma etkisini geciktirir.

 

Organik Zeytinyağı Nasıl Anlaşılır?

Organik zeytinyağı alırken organik sertifikasını mutlaka kontrol etmelisiniz. Organik zeytinyağı kalitesini etkileyen faktörler arasında; hasat zamanı, hasat sonrası bekleme süresi, sıkım tekniği ve depolama faktörleridir. Bu faktörlere uyan organik zeytinyağının kalite seviyesi en üst düzeydir. 

 
Zeytinyağı kullanımı, farklı ülkelerde yaşayan toplumlar için kültür ve yaşam şeklidir. Özellikle son yıllarda sağlıklı olma özelliğinden dolayı çok büyük ilgi görmektedir. Türkiye bulunduğu konum ve iklim özellikleri ile zeytin ve zeytinyağı üretimini ve tüketimini arttırabilme potansiyeline sahip bir ülke konumundadır. Attırılan zeytinyağı tüketimi ile hem toplum sağlığı hem de ülkeye sağlayacağı katma değer açısından önem taşımaktadır.  

 
Yağların içinde en kolay sindirilen zeytinyağıdır. Çünkü zeytinyağı midede bulunan süre içinde sindirim için gerekli olan mide asitlerini azaltmaz. Mide de kısa bir süre kaldıktan sonra bağırsaklarda sindirilir. Zeytinyağı mide için gerekli olan asitleri azaltmadığı gibi sindirim için gerekli olan salgıları da olumlu yönde etkiler. Bunların dışında safra kesesinin kolesterolden temizlenmesine yardımcı olur. Ayrıca kabızlığı önleyerek daha bağırsaklarınızın daha iyi çalışmasını sağlar.

 
Zeytinyağı Nasıl Muhafaza Edilir ?

Faydaları saymakla bitmeyen zeytinyağını ışıksız, hava almayan serin yerde muhafaza etmelisiniz.

 

Organik Zeytinyağı Nereden Alınır?

Makul miktarlar da kullanılan zeytinyağının insan sağlığı için etkisi yadsınamaz boyuttadır. Her zaman güvenle tüketeceğiniz organik sertifikalı zeytinyağlarını sizlerle buluşturuyoruz. Herseybiorganik.com üzerinden en iyi zeyinyağı markalarını sipariş edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR