Organik Kuruyemiş

Kuruyemişler hem birer ara öğün olarak hem de özel günlerde atıştırmalık olarak sıklıkla tükettiğimiz besinlerdir. Kuruyemişler, meyveler ve çekirdekler doğrudan güneşin altında kurutulur ya da kavrularak ısıl işlemden geçer ve tuz, zaman zamanda şeker eklenerek hazırlanırlar.

Kuruyemişler yüksek oranda yağ içeren besinlerdir dolayısıyla yüksek kalori barındırırlar. Günlük diyetinize kuruyemiş eklediğinizde miktarlarına dikkat etmeniz büyük önem taşır, çünkü yüksek kaloriye sahip kuruyemişleri fazla tüketirseniz kilo artışı kaçınılmazdır.

Tohum ve fidesi organik olarak ekilmiş, yetiştirilirken kimyasal destekleyici ya da zararlı önleyici ilaçlara maruz kalmamış kuruyemişler, organik kuruyemiş sınıfına girmektedirler.Günümüzde kuruyemişlerin organik kuruyemiş olarak soframıza gelebilmesi için Türkiye’deki Organik Tarım Mevzuatına uygun yetiştirilmesi gerekmektedir. 

Organik Kuruyemiş Markaları

Herşeybiorganik’te organik kuru yemiş ve kuru meyve ürünlerini satın alabileceğiniz markalar arasında OTS ve Ekozel yeralmaktadır.

Organik Kuruyemiş Çeşitleri

En çok tercih edilen organik kuruyemiş çeşitleri arasında, organik badem içi, organik kuru incir, organik kuru üzüm, organik fındık ve organik ceviz yeralmaktadır.
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR