Organik Mercimek

Mercimek Türk Yemek Kültüründe oldukça büyük öneme sahip ürünlerden biridir.
Mercimek baklagiller familmayasında yer alan lens cinsine ait dört türden biridir. Aslında bu cinse ait türlerin bir çoğu merceke benzesede bizim bildiğimiz tür mercimek olarak anılmakta ve tüketilmektedir. Mercimek şüphesiz sofralarımızda büyük öneme sahip ancak ilerleyen yeni dünya tarım sisteminde mercimek yetiştiriciliğinde de tüm tarım ürünlerinde olduğu gibi yoğun ilaçlama ve hibrit tohum ile üretim artmış durumdadır.

Sağlıklı beslenmek ve ne yediğinden emin olmak isteyenler için organik mercimek üretimi kendine önemli bir yer edinmiş durumda. Kimyasal ilaçlama yapılmamış topraklarda üretilen ve hibrit tohum ile ekilmemiş organik mercimekler sertifikalı üreticilerden sofranıza ulamak için herşeybiorganik’te satışa sunulmuştur.

 

Organik Kahverengi Mercimek

Küçük taneli olan bu mercimeğin tatlımsı bir aroması vardır. Organik kahverengi mercimek pişerken yumuşamaz ve 30 dakika ile 45 dakika arasında yapmak istediğiniz yemeğe göre yemek için hazır hale gelmektedir.

 

Organik Kırmızı Mercimek

Organik kırmızı mercimek kabuksuzdur ve nişasta oranı diğer mercimeklere göre daha fazladır.Kırmızı mercimek hazırlamak istediğiniz yeme göre 10 ile 12 dakika arasında hazır hale gelmektedir.

 

Organik Sarı Mercimek

Kabuksuz olan Organik Sarı Mercimek, kırmızı çeşitine benzer şekilde kısa sürede yemek için hazır hale gelmektedir. Organik Sarı mercimek en çok çorba ve püre yapımında kullanılmaktadır.

 

Organik Yeşil Mercimek

Organik Yeşil Mercimekte, fındığa benzer bir tat alabilirsiniz.Pişirme süresi uzarsa bile organik yeşil mercimeğin formunda bozulma görmezsiniz. Eğer salatada kullanmak istersenz yaklaşık olarak 25 dakika ve yemeklerde kullanacaksanız 35 dakika kadar pişirmeniz gerekmektedir.
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR