Organik Bezelye Proteini Tozu 250 gr
Organik Bezelye Proteini Tozu 250 gr

Organik Bezelye Proteini Tozu 250 gr

Marka : Naturiga
Fiyat : ₺399,00(KDV Dahil)
:

Neden tercih edilir?

 

Gün geçtikçe popülerliği artan protein tozlarının arasında sarı bezelye proteini, içerdiği yüksek protein oranının yanı sıra gluten ve soya içermemesi ve kolay sindirilebilir özellikleri sayesinde en çok tercih edilen bitkisel protein kaynaklarından biri haline gelmiştir.

Sporcular,vejetaryen ve vegan beslenen kişiler ile protein ağırlıklı diyet uygulayan veya protein kaynaklarını çeşitlendirmek isteyenler için bir alternatif protein kaynağıdır.

Bezelye proteini tüm esansiyel aminoasitleri içerdiğinden ve %80 oranındaki yüksek protein oranı ile spor sonrası beslenme için de uygundur.

Laktoz hassasiyeti olanlar için iyi bir seçenektir.

Bezelye proteini tozu 9 esansiyel aminoasidin hepsini içerse de,mg olarak eksiksiz bir aminoasit profili elde etmek için kahverengi pirinç proteini ile beraber kullanılması tavsiye edilir.

Gluten içermez.

 

 

 

Bezelye proteini nasıl elde edilir?

 

Bezelye kurutulur,ince şekilde öğütülür ve suyla karıştırılır.Bitkilerden elde edilen organik enzimler ile lif ve nişastasından ayrılır.Geriye sadece yüksek oranda protein bulunan bir macun kalır.Bu macun kurutulup,ince bir toz haline getirilerek bezelye proteini tozu haline gelir.Yeterli miktarda protein üretmek için büyük miktarlarda sarı bezelye kullanılmaktadır.

 

Naturiga Bezelye proteini tozu sertifikalı organik tarım ürünlerinden elde edilen %100 organik,katkı maddesi,aroma verici,ilave şeker içermeyen bitkisel bir protein tozudur.

 

Menşei:Çin(protein ayrıştırma üretimi)

 

 

Tarımsal Hammade/Kanada

 

 

Nasıl kullanırım?

 

Sporcular yapılan sporun yoğunluğuna ve ağırlığına göre bezelye proteini tozunu hemen spor sonrası içeceklerine ilave ederek kullanabilirler.

Ayrıca gün içerisinde uygun yemeklere,ara öğünlere ve içeceklere 15-20 gr'a kadar ilave edilerek alınan gıdanın protein oranı artırılabilir.

Isıtma işlemi ile özelliklerini ve besin değerini kaybetmez.

 

Belirgin bir tadı olmadığı için,içine karıştığı yemek ve tariflerin tadını değiştirmez,bozmaz.

Bezelye proteini tozu yoğurt veya tahıl tadını etkilemeyeceği için hububat veya yoğurt üzerine serpilebilir.

Çorbalara eklenebilir,smoothie ve sebze,meyve sularına,süt ve bitkisel sütlere katılabilir.

 

Evde yapılan hamur işlerine eklenerek kek,muffin ve kurabiyelerin protein oranı artırılabilir.Ev yapımız çiğ bar,hurmalı toplara ve tatlı,tuzlu kraker hamurlarına,pankeklere eklenebilir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR