Naturiga Organik Maca Tozu 100g

Naturiga Organik Maca Tozu 100g

Marka : Naturiga
Fiyat : ₺399,90(KDV Dahil)
:

Naturiga Organik Maca Tozu nedir?

 

Naturiga Organik Maca Tozu, maca bitkisinden elde edilen bir üründür. Maca bitkisi, genellikle Güney Amerika-Peru bölgelerinde zorlu hava koşullarında ve yüksekliği 4000 metreyi aşan yerlerde yetişmektedir.
Turpgiller familyasından olan Maca, tarihi kaynaklara bakıldığında İnka savaşçıları tarafından yüzyıllardır tüketildiği bilinmektedir.

Naturiga Organik Maca Tozu, içerdiği B2, kalsiyum ve demir ile normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur. B2 vitamini ayrıca, yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına yardımcı olur. 

Naturiga Organik Maca Tozu nasıl üretilir?

Naturiga’nın Maca bitkisi Peru’nun Carhuamayo eyaletinde “Bombom Platosu” adı verilen bölgede 4.000 metrenin biraz üzerinde yetiştirilmektedir.
Maca kökleri, zarar görmesini önlemek için bir cashu adı verilen küçük bir çapa kullanarak elle çıkarılır, daha sonra güneş altında doğal olarak 10-15 gün boyunca kurutulur.

Titizlikle seçilen kuru Maca kökleri tartıp temizlendikten sonra yerel işleme fabrikasına götürülür. Bu kökler yeniden yıkanır, dezenfekte edilir ve nem kontrolü altında tamamıyla kurutulmadan önce küçük 10 mm'lik şeritler halinde kesilir.
Kurutulan şeritler toz halinde ince şekilde öğütülür ve daha sonra, paketlenmeden önce İngiltere'ye gönderilir gerekli testleri yapılır ve kalitesi bir kez daha kontrol edildikten sonra paketlenir.

Naturiga Organik Maca Tozu özellikleri:

- %100 organik maca tozu
- 3 farklı mineral ve vitamini içeriği
- Yiyecek ve içeceklerle karıştırılarak tüketilebilir
- Aç/kapa kilitli paket (zip lock bag) sayesinde pratik ve hijyenik kullanım
- Vegan kullanıma uygun

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR