1

Organik Bebek Yiyecekleri

 

Yaşamın her döneminde herkes için en önemli kriter beslenmedir. Bebeklik dönemi büyümenin en hızlı olduğu dönemdir ve bu dönemde beslenme ayrı bir önem taşımaktadır. Bebeğiniz için ilk 6 ay anne sütü tek başına yeterli olmaktadır. Bebeğinizin sağlıklı büyümesi ve gelişimi ona uygun besinlerin verilmesi ile mümkündür. 6. aydan sonra anne sütü bebeğinizin enerji ve besin öğelerini tam olarak karşılayamadığı için bebeğinizin beslenme programına eklemeler yapmanız gerekmektedir. 

 

Bebeğinizin beslenmesinde anne sütüne ek tamamlayıcı besinlere zamanında başlamalısınız. Bebeğinizi besleyeceğiniz besinler yeterli, güvenilir ve ona uygun organik bebek yiyecekleri olmalıdır.

 

Son yıllarda market ya da pazardan aldığımız birçok sebze ve meyveler hormonlu mu ya da ilaçlı mı ? diye şüphe ile hareket ederiz. Her ne kadar dikkat edilse de hormonlu ya da ilaçlı meyve ve sebzelere maruz kalabilirsiniz. Eğer meyve ve sebzeleri bebeğinize yedireceksekseniz alışverişinizde çok daha dikkat etmelisiniz. Bebeğiniz için seçeceğiniz meyve sebzelerin sentetik gübre ve tarım ilaçlarının kullanılmadığı organik bebek yiyecekleri olmalıdır. Organik bebek yiyecekleri ile bebeğinizi güvenle besleyebilirsiniz.

 

Bebeğime Mutlaka Organik Yiyecekler Mi Yedirmeyilim?

 

Günümüzde birçok sebze meyve üreticisi ürettikleri ürünlerde kısa sürede verim almak, ürettikleri ürünleri böceklerden korumak, ürünlerin daha albenili görünmesini ve daha dayanıklı kalmalarını sağlamak amacıyla pestisitler kullanırlar. Kullanılan bu ilaçlar böcekleri yok ederken yetiştirilen ürünlerin de içine işlemektedir. Kanserojen madde içeren pestisitli gıdalar bebeğinizin ve sizin vücudunda birçok sağlık problemine yol açabilir. Bebeğinizin hassas bağışıklık sistemini koruma için onları zehirli maddeler kullanılarak üretilen ürünlerle beslemek yerine mutlaka organik gıdalarla beslemelisiniz. Bebeğiniz organik yiyeceklerin yüksek besleyici özelliği sayesinde ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri alırlar. Bebeğinize gelişimlerinin çok hızlı olduğu dönemde vereceğiniz organik bebek yiyecekleri yedirerek olabilecekleri enfeksiyonları önlemeye ve kalp sağlığının korunmasına yardımcı olmalısınız.

 

Bebeğinizin Severek Yiyeceği Lezzetli Organik Bebek Yiyecekleri Kapına Gelsin !

 

Bebeğinizin gelişimine destek olacak organik bebek yiyecek alışverişini dışarıya çıkmadan herşeybiorganik.com’dan siparişinizi güvenle verebilirsiniz. Herşeybiorganik organik sertifikası bulunan üreticiler ilaçsız, doğal yöntemlerle ürettikleri ürünleri şüpheye düşmeden güvenle bebeğinize yedirebilirsiniz. 

 

Bebeğinizin için En Besleyici Ürünlerden Olan Organik Bebek Tarhanası

 

Büyük küçük demeden herkesin severek yediği tarhananın ne kadar besleyici bir yiyecek olduğunu bilmeyen yok gibidir. Geleneksel olarak evde üretilen tarhana dışarıdan satın almaya rağmen daha sağlıklı olsada bir organik tarhana kadar sağlıklı olmamakta. Evde yapılan tarhana için aldığınız malzemelerin %100 organik ilaçsız ürünler olması gerekmektedir. Herşeybiorganik organik sertifikaya sahip üreticilerin ürettikleri ürünlerle hazırlanan organik tarhananın lezzetinin bambaşka olduğunu mutlaka deneyimlemeklisiniz. Bebeğiniz için bebek gıda ürünlerinde de organik ürün üreten markalar anne babalara organik bebek tarhanası seçeneğini de sunmaktadırlar. Sıfır şekerli, bol protein kaynağı olan organik bebek tarhasının içeriğinde organik kırmızı biber, organik buğday unu, organik yoğurt ve organik ekşi maya kullanılarak üretmektedirler. 

 

Tarhana pişirmeniz ise oldukça kolaydır. İhtiyacınız olan malzemeler; yarım tatlı kaşığı organik zeytinyağı ya da organik tereyağı, 1 adet organik domates salçası, 1,5 su bardağı su, kullanacağınız su et suyu ya da sebze suyuda olabilir, 2 çorba kaşığı organik bebek tarhanası.

 

Ek gıdalara başladığınız 6.aydan sonra bebeğinize yedireceğiniz gıdaların hepsi bebeğinizin bağışıklık sisteminin güçlendirmesine yardımcı olacaktır. Organik tarhana, bebeğinizin bağışıklık sistemine destek olurken aynı zamanda onu grip ve soğuk algınlığından koruyarak vücudunun enerji ihtiyacını karşılayacaktır. Sindirimi kolay olan organik tarhana bebeğinizin sindirim sisteminin düzenlenmesine yardımcı olur. İçerisinde kullanılan organik yoğurt sayesinde büyüme çağındaki kemik gelişimini destekleyerek bebeğinizin kalsiyum ihtiyacını karşılar. 

 

Organik Bebek Makarnası 

 

6.aydan sonra ek gıdaya başlayan bebeğiniz, yeni bir serüvene başlamak üzeredir. Size düşen görevde her öğünde onu sağlıklı besinlerle beslemekten geçer. Bu öğünlerde bebeğinizin yemeklerine eşlik edecek gıdaların yüksek kalitede olması oldukça önemlidir. Tamamen organik içerikte olan gıdalar bebeğinizin ihtiyacı olan enerjiyi karşılarken bu ihtiyacına ek farklı besin değerleri almalarını da sağlar. 

 

Bebeğinizin yüksek enerji ihtiyacını karşılayan organik gıdalardan bir tanesi organik bebek makarnasıdır. Organik ortamda yetişen taze sebzeleri kullanarak üretilen organik makarnalar aynı zamanda organik tam buğday unu, organik kapya biber püresi, organik zerdeçal, organik ısırgan otu, organik pancar yaprağı püresi,organik kırmızı pancar,  kaya tuzu ve organik yumurta kullanılarak üretilmektedir.

 

Organik bebek makarnaları bebeğinize lezzetli ve sağlıklı bir içerik sunarken bebeğinizin gelişimine çok önemli katkı sağlar.

 

Aradığınız Organik Bebek Yiyecekleri Uygun Fiyatlarla Herşeybiorganik’te !

 

 

Hormonsuz, gdosuz, ilaçsız üretilen kaliteli markaların organik bebek yiyecekleri herşebiorganik.com’da ! organik bebek makarnası, organik tarhana ve organik meyve pürelerine tek tıkla sipariş oluşturabilirsiniz. Sağlıklı bir nesil bırakmak için, sağlıklı gıdalar tüketilmelidir!


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR