Sonraki Sayfa
Kalan ürün sayısı : 33
1 2 >

Süper Gıdalar

Organik gıdalar kimyasal girdi bulunmayan, üretimden tüketime kadar her aşaması kontorüllü ve sertifikalı olan ürünlerdir. Organik üretimde temel besin maddelerinin yanı sıra matcha, kakao, hindistan cevizi yağı, keten tohumu, zerdaçal tozu gibi birçok ürün daha organik olarak üretilmektedir. Bu ürünler sadece yiyecek ve içeceklerde değil, farklı kullanım alanları için de uygundur. Özellikle kimyasal içermeyen ürünlerle cilt temizliği, saç bakımı, maske yapanlar tarafından tercih edilmektedir. Günümüzde organik ürünlerle bakım yapanların sayısının artmasıyla Herseybiorganik, Süper Gıdaları ortaya çıkarmıştır. Yiyeceklere ve içeceklere lezzet veren, saç ve cilt bakımları yapabileceğiniz o süper gıdalardan birkaçına birlikte göz atalım.

 

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

 

Kayıtlara geçmiş en eski bitkisel yağlardan biri de hindistan cevizi yağıdır. Antik çağlardan günümüze kadar ulaşmış bu yağın birçok kullanım alanı bulunmaktadır. Özellikle mutfakta kek, tatlı ve pasta gibi kullanım alanları olan bu ürünün ayrıca hindistan cevizi unu, hindistan cevizi sütü, unu gibi birçok farklı formda çeşitleri bulunmaktadır.

Hindistan cevizi yağı cilt bakımı ve makyaj temizliği gibi kişisel bakımda da kullanılan bir üründür. Bu ürün adeta kimyasal içeren ürünleri kullanmak istemeyenler için mucize niteliğindedir. Öyle ki tırnak ve saç bakımında da kullanılabilir. Hindistan cevizi yağı vücuda sürüldüğünde sizi güneş ışınları olarak bilinen ultraviyole ışınlardan korur. Bu da cildinizdeki kırışıklanmanın, kahverengi lekelerin önüne geçerek cilt kanseri riskini azaltır. Ayrıca hızlı emilebilen ve yakılan kalorinin miktarını arttırabilen bir özelliğe sahip olan hindistan cevizi kilo vermek isteyenlerin de tercih ettiği ürünlerin ilk sıralarında yer alır. Herseybiorganik’te organik forma üretilen hindistan cevizi yağı ve farklı formlarını bulabilirsiniz.

 

Matcha Tozu Nasıl Kullanılır?

 

Matcha tozu antioksidan dolu, yaşlanma karşıtı bir üründür. İçeriğinde çeşitli vitaminler ve mineraller barındıran bu yeşil toz, birçok bitki çayının popülerliğini de elinden almıştır. Japan Matcha çayı olarak da bilenen matcha tozu, matcha kek, mathca latte, smoothie gibi birçok yiyecek ve içeceğe katılabilmektedir. Ancak yine de en çok tercih edilen formu matcha tea’dir.

Matcha çayı diğer bitki çaylarından farklı hazırlanır ve demleme gerektirmez. 1 çay kaşığı matcha tozunu kupaya döküp, birkaç damla sıcak suyla karıştırdığınızda topaklanması önleyebilirsiniz. Daha sonra tercihe göre sıcak su veya sıcak sütle içilebilir kıvama getirebilirsiniz. İçeceğinizi bambu karıştırıcı ile karıştırdığınızda matchanın o eşsiz aromasını daha da ortaya çıkarabilirsiniz.

 

Kakaonun Faydaları Nelerdir?

 

Kakao hücrelerin yenilenmesini destekleyen flavonidi adı verilen bir madde bakımından oldukça zengindir. Bu madde aynı zamanda sinir hücrelerinin de iyi çalışmasını sağlar. Yani kakao beyin sağlığı açısından da yararlıdır. Kakao ne kadar iyi ise beyin de o kadar sağlıklı ve hızlı çalışır. Aradığınız kaliteli ve organik kakao tozunu veya parçacıklarını Herseybiorganik’te bulabilirsiniz.

 

Kakao, kan düzeyini stabil tuttuğu için yüksek tansiyon ve kalp hastalıklarının da önüne geçmeye yardımcı olur. Modern dünyada ise kakao, yorgunluk için oldukça tavsiye edilen ürünler arasındadır. Depresyon ve stresi azaltır. Vücuttaki mutluluk hormonunu arttıran kakao doğal bir antideprasandır.