Organik Kakao Çekirdeği 100 gr

Organik Kakao Çekirdeği 100 gr

Marka : The LifeCo
Fiyat : ₺320,00(KDV Dahil)
:

Organik Kakao Çekirdeği Nedir? 

TheLifeCo Organik Kakao Ürünleri, Criollo cinsi kakaodan elde edilmiştir. Criollo, nadir yetiştirilen, yüksek kaliteli, zengin bir lezzete ve aromaya sahip, dünyanın en iyi çikolatalarında kullanılan bir kakao türüdür.  

 

Organik Kakao Çekirdeği Nedir? 

TheLifeCo kakao ailesinin yeni ürünü olan Kakao Çekirdeği doğal, organik ve ham çekirdeklerden oluşur. İlave şeker ve katkı maddesi içermez. Doğadan toplanıldığı gibi saf haldedir.  

 

Organik Kakao Çekirdeği İşlem Görmemiştir 

Kakao çekirdeği herhangi bir ısıl işlem görmediği için besin değerini korur. Organik üretim metotlarına göre özenle üretildiğinden dolayı herhangi bir gübre veya tarım ilacına maruz kalmamıştır. Paket içerisinde 100 gr ürün bulunmaktadır. 

 

En Kaliteli Kakao Cinsi Criollo 

TheLifeCo Organik Kakao Çekirdeği dünyadaki en kaliteli kakao olarak bilinen Criollo cinsi kakao türünden elde edilir. Gündelik hayatta kakao çoğunlukla toz halinde kullanılmaktadır. TheLifeCo'nun bu yeni ürünü kakaonun en özel ve saf haline ulaşmanızı sağlayarak kakao aşkınıza doğallık katacak. 

 

Organik Kakao Çekirdeğinin Faydaları 

Kakao yapılan araştırmalara göre çok sayıda fayda içeren bir besin kaynağıdır. Ancak kakaonun en doğal formu olan kakao çekirdekleri işlenmemiş olması sebebiyle bu faydalardan maksimum seviyede faydalanmanıza yardımcı olacaktır.  

 

Mineral Zenginidir 

  • Ham kakao çekirdekleri işlem görmediği için besin değerini koruyarak magnezyum, kükürt, kalsiyum, potasyum gibi birçok minerali muhafaza eder. Bu özelliğiyle kas ve sinir fonksiyonları üzerinde olumlu etkiye sahiptir.  

 

Bağışıklık Sistemini Destekler  

  • Antioksidan özelliği sayesinde bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur. İnsülin direnci, kalp ve damar fonksiyonları üzerinde olumlu etkiye sahiptir.  

 

Kronik Rahatsızlıklarla Savaşır 

  • Ham kakao, işlenmiş çikolataya göre yaklaşık dört kat fazla flavanol içermektedir. Flavanoller, karaciğerdeki yağ miktarının düşmesini sağlayarak kalp sağlığı problemlerine yol açan kötü huylu kolesterolün azalmasına yardımcı olur. 
  • İşlenmemiş kakao çekirdekleri içeriğindeki demir minerali sayesinde anemi riskinin azalmasına ve halsizlik, yorgunluk gibi durumlara iyi gelerek enerji seviyenizin yükselmesine yardımcı olur.  

 

Bağırsak Sistemini Destekler 

  • Kakao çekirdeği içeriğindeki lifler sayesinde tok tutma özelliğine sahiptir. Bu özelliğiyle kilo verme sürecini destekler. Kakao çekirdeği içeriğindeki lif oranı aynı zamanda bağırsak hareketleri üzerinde olumlu etiye sahiptir.  

 

Mutlu Eder 

  • Kakao çekirdeği yüksek oranda fenilanin içermesi sebebiyle ruh haline iyi gelir ve mental sağlık üzerinde olumlu etkilere sahiptir. Kakao vücuttaki mutluluk hormonu olarak bilinen serotoninin artmasına yardımcı olan bir besin kaynağıdır.  

 

Nörodejanaritif Rahatsızlıklarla Savaşır 

  • Yapılan araştırmalara göre kakao çekirdeği Alzheimer ve Parkinson gibi norodejenaritif hastalıklar üzerinde olumlu etkiye sahiptir ve belirtilerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. 

 

Organik Kakao Çekirdeği Nasıl Kullanılır? 

Kakao çekirdeği çikolata aromasına sahiptir ancak gündelik hayatta sık kullanılan toz ve çikolata formlarındaki kakao çeşitlerine göre daha az tatlıdır. Ancak unutmayın ki besinler işlenmedikçe ve doğadaki halinden uzaklaşmadıkça içeriğindeki faydalı elementleri koruyarak vücudunuzun ihtiyaçlarının direkt olarak sağlanmasında büyük etkiye sahiptir.  

 

Organik Kakao Çekirdeği ile Kakao Aşkında Doğallık Kat! 

Kakao çekirdeği lezzetli ev yapımı çikolatalarda kullanılabilir. 

Pasta, kek gibi kakao aroması vermesi istenilen tüm tatlı tariflerinde kullanılabilir. 

Harika bir sağlıklı atıştırmalık alternatifi olarak direkt tüketilebilir. 

Sıcak çikolata ve smoothie yapımında kullanılabilir. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR