Organik Salça

 

Geleneksel Türk mutfağının en vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan organik salça ürününü hem akşam yemeklerinde hem de sabah kahvaltı sofralarında görmemiz mümkün. Yemekler için en ideal olan domates salçaları organik tarımın tüm kurallarına uygun üretilmiştir.

 

Organik salça, yazın bol miktarda yetişen organik domatesler kullanılarak elde edilmektedir. Organik salçalar; hiçbir koruyucu madde içermez. Tamamen organik domates ve biberlerden üretilmektedir. Tuz içermez. Tuz içermeyen ürünler organik ürünler çabuk küflenmeye müsaittir.

 

Besin değeri çok yüksek olan organik salça, bol miktarda likopen ve C vitamini içermektedir. Türk mutfağının vazgeçilmez tatlarından biri olan salça sulu yemeklerin çoğuna ilave edilmektedir. Eğer salçanızı organik salça seçerseniz yemeklerinizde eşsiz lezzetler elde etmiş olursunuz. 

 

Domates ve biber kullanılarak çeşitli işlemlerden geçirilip püre haline getirilerek üretilen gıda ürününe salça denir. Yaz aylarında bol miktarda yetişen en lezzetli domates ve biberler kaynatılarak ya da güneşte kurutularak kış aylarında da kullanılabilmesi için amacıyla üretilmektedir.
 

Kış aylarında da sağlıklı bir biçimde domates ve biber tüketebilmek adına üretilen salçalar yemeklere renk ve lezzet katmaktadır.

Türkiye’de organik tarıma olan talebin artması ile organik üretimde artmıştır. Organik üretilen ürünler kimyasal madde, sentetik gübre gibi zararlı kimyasallar kullanılmadan üretilmektedir. Organik salçalar da organik tarım yapılan domateslerden üretilmektedir.

Tam mevsiminde hasat edilerek yapılan organik salçalar; bol miktarda likopen içeren organik salça aynı zamanda c vitamini içeren besin değeri yüksek bir gıda ürünüdür. 

Yemeklerin vazgeçilmez lezzeti domates salçası her mevsimde kullanılan salça çeşitlerindendir. Her yemekte kullanılan domatesin yerine kullanılabilecek domates salçası ile yine yemeğinize renk ve lezzet katmanız mümkündür. 

 

Domates Salçası Hangi Domateslerle Yapılmalıdır?

 

Her mevsimde kullanıma uygun yemeklere lezzet katan ürünlerden biri salçadır. Salçanın hammaddesi olan domateslerin sahip olması gereken başlıca özellikleri vardır. Domates salçası için kullanılacak domateslerin taze ve sağlam olduğundan emin olunması gerekir. Salça yapımı için uygun olan domatesler yeterince olgunlaşan domateslerdir.  Salça yapımında kullanılacak domatesin türü de oldukça önemlidir. Salça yapımında kolaylık sağlayan domates türünün küçük ve etli olması gerekmektedir. 

 

Organik Salçalar Nasıl Muhafaza Edilir?

 

Kimyasaldan uzak doğal ve sağlıklı bir şekilde üretilen organik salçanızı açtıktan sonra üzerine organik zeytinyağı ekleyip, güneş ışığına maruz kalmayacak ve serin bir ortamda saklanması gerekmektedir.

Hijyenik koşullarda güvenilir sertifikalı organik gıda üreticileri tarafından üretilerek satışa sunulan organik gıda salça çeşitlerini en uygun fiyat seçenekleri ile Herşeybiorganik.com dan ulaşabilirsiniz.


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR