• Mart 24, 2021 Organik Beslenme

  Organik Gıda Nedir?

  Organik gıda yetiştirilirken üretiminde herhangi bir kimyasal maddenin kullanılmaması sonucunda üretilmektedir. Organik gıdanın yetiştirilmesinde kimyasal gübre, kimyasal koruyucu ve kimyasal böcek ilaçlarının kullanılmasına izin verilmemektedir.

  Son on yılda genel kamuoyu alışılmış yiyeceklere nazaran organik gıdanın daha sağlıklı olduğunun bilincine varmaktadır. Bu sebeple günümüz dünyasında sağlıklı yaşamak isteyen bireylerin günlük gıda tüketimlerinde organik gıda tercihlerinde büyük bir yükseliş gözlemlenmektedir. Ancak organik gıdaların yararları hakkında insanlar farklı yorumlarda bulundukları için zaman zaman kafa karışıklığı ile karşı karşıya kalmışlardır. Bu makalede sizlerinde biraz olsun kafa karışıklığını gidermek adına organik gıda tüketmenin faydaları kısa maddeler halinde anlatacağız.

  Organik Gıda Nedir? , Organik Gıda Tüketiminin Faydaları
 • Aralık 26, 2020 Organik Beslenme

  Şifa Deposu Keçiboynuzu 
  Halk arasında da “harnup” olarak bilinen
  keçiboynuzu dünyanın en eski ağaçlarından bir tanesidir. Keçiboynuzu meyvesi besleyici değeri oldukça yüksek, potasyum ve kalsiyum mineralleri ile karbonhidrat ve lif bakımından zengin bir meyvedir.

  organik keçiboynuzu
 • Aralık 15, 2020 Organik Beslenme

  Gün geçtikçe gelişen teknoloji ile birlikte hayatımızın her alanında yapay ürünlerle karşılaşmaktayız. Organik ürünlerle yenilenme vakti!

  organik ağız bakım ürünleri
 • Kasım 30, 2020 Organik Beslenme

  Kurabiye ve bisküviler; tatlı ve tuzlu olarak ikiye ayrılan ve tüketiciler tarafından en sevilen atıştırmalıklar arasında yer alıyor. Peki yediğiniz kurabiye ve bisküvilerin organik ve doğal içeriklerle hazırlanıp hazırlanmadığını biliyor musunuz?

  organik kurabiye, organik bisküvi
 • Kasım 26, 2020 Organik Beslenme

  Kahve severler tarafından çok fazla sevilen ve tüketilen bu içecek türünün, enerji vermesi ve lezzetli olmasının yanı sıra metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımına yardımcı olması sebebiyle sağlığımıza olumlu katkıları bulunduğu için filtre kahveler insanlar tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir.

  filtre kahve
 • Kasım 24, 2020 Organik Beslenme

  Türk kahvesinin tüm dünya tarafından bilinmesinin yanı sıra herkesin bildiği o meşhur cümlenin de doğmasına neden olmuştur; Bir kahvenin 40 yıllık hatırı vardır…

  organik türk kahvesi
 • Kasım 21, 2020 Organik Beslenme

  Nerede o eski yıllardaki yılbaşları dediğinizi duyar gibiyiz. Ancak hiç üzülmeyin bu yazımızı okuduktan sonra bu yıl o eski yıllardaki yılbaşı organizasyonunu sizin yapacağınızı biliyoruz.

  Organik Kuruyemiş
 • Kasım 02, 2020 Organik Beslenme

  Organik atıştırmalıkların bir çeşidi olan granola günlük besin ihtiyacınızı vitamin, enerji ve protein olarak karşılayan bir besindir.

  Organik Granola
 • Ekim 05, 2020 Organik Beslenme

  Akdeniz coğrafyasında yetişen ürünlerden ilk akla gelen zeytindir. İnsan beslenmesinde önemli bir yere sahip olan zeytin ve zeytinyağının kimyasal bileşimi ve doğal olması gibi özellikleri sayesinde temel besin kaynakları haline gelmişlerdir.

  Organik Zeytinyağı