Sonraki Sayfa
Kalan ürün sayısı : 17
1 2 >

Organik Atıştırmalık

Gün içinde acıkmaya başladığınızda sıklıkla tercih ettiğiniz atıştırmalıkların sağlıklı olmasına ne kadar dikkat ediyorsunuz?

 
Atıştırmalıklar her zaman sağlıksız değildir düzenli ve doğru zamanlarda tercih edildiğinde sağlığımıza oldukça faydaları vardır. Ana öğün yardımcısı olan organik atıştırmalıklar yemekten önce tercih edildiğinde daha az yemek yememizi sağlar. Çok fazla yemek yemek kilo almamıza sebep olduğundan yemek öncesi atıştırmalıklardan faydalanmak kilo problemini azaltmaya yardımcı olurken, sağlığımızı da korumamıza yardımcı olur. Eğer kilo sorunu yaşıyor ve zayıflamak istiyorsanız; ara öğünün başrolü olan organik atıştırmalıkları aynı zamanda ana öğünde de tercih edebilirsiniz. Sağlıklı organik atıştırmalıklarımızdan bazıları; Organik kavrulmuş fındık, organik keçiboynuzu barı, Organik çekirdekli siyah üzüm, Organik kuru incir, Organik badem içi, gibi pekçok ürüne herbeybiorganik’ten rahatça ulaşabilirsiniz.

 
Organik Atıştırmalıkların Faydaları


Organik atıştırmalıklar; vücudumuza ekstra besin maddesi almamızı ve ana öğünlerde aşırı yemenin önüne geçmeyi sağladığı için sağlığımıza önemli faydası bulunmaktadır. Sağlıklı atıştırma seçerken tatlı krizinde tercih ettiğimiz sağlıklı olmayan ürünlerden tercih etmememiz son derece önem taşır çünkü bu ürünler tercih edildiğinde obezitenin ve fazla kiloların getirdiği rahatsızlıklar tetiklenmiş olur.

Yapılan araştırmalar sonucunda %97’lik bir kesimin atıştırmalık tükettiği ve kalorinin %24’ünü atıştırmalıklardan aldıkları sonucuna ulaşılmıştır. Sağlıksız atıştırmalıkların vücudumuza hiçbir faydası olmadığı gibi zararlarıda oldukça fazladır. Sağlıksız atıştırmaları organik ve sağlıklı olanlarla değiştirmek atıştırmalıkların faydalarından yararlanmak oldukça önemlidir.

 

Organik Atıştırmalıkları Tercih Etmenize Sebep Olacak Nedenler


1- Ana öğünlerde daha az yemek yenmesine yardımcı olur

2- Kan şekerinizin seviyesini sabit tutmada vücudumuza yardımcı olur

3- Günlük besin değerine sağlıklı bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olur

4- İştahımızı kontrol etmenizi sağlar

5- Günlük enerjinizin yüksek olmasına katkı sağlar

6- Yaptığınız işe odaklanmanızı ve daha iyi konsantre olmanızı sağlar

7- Hızlı ve pratik besinler olmasından dolayı tercih edilirler.

 

Spor öncesi Organik Atıştırmalıklar


Organik atıştırmalıklar sporcularında sıkça tercih ettiği ara öğünlerdendir. Spora başlamadan hemen önce yemek yemek spor sırasında rahatsız hissetmenize ve verimli bir sonuç elde edememenizi sağlar. Ancak Organik atıştırmalıklar spor öncesi vücut direncinizi arttırmak ve sporda geçireceğiniz süreyi uzatıp daha verimli hale getirebilmek için kullanabilirsiniz. 

 


Organik İçecekler


Sağlıklı bir yaşam geçirmek istiyorsanız, sağlıklı yiyecek ve içecekleri tüketmemiz gerekiyor. Şehirde yaşayanların en büyük sorunu hareketsizlik, düzensiz beslenme, düzensiz uyku olduğu için ileride sağlık sorunları ile karşılaşma oranları oldukça fazla. Ancak siz yiyecek ve içeceklerimize dikkat ediyorsanız bağışıklık sisteminiz güçlü olacağından çok daha az sağlık problemleri yaşarsınız. Organik içecekler vücudunuzun kaybettiği sıvıyı sağlıklı bir şekilde geri kazanmanıza yardımcı olur. İnsan vücudunun büyük bir kısmı sudan oluştuğu için organlarımızın sağlıklı çalışması ve  vücut fonksiyonlarının düzenli olmasını başta su olmak üzere aldığımız sıvılara borçluyuz. En fazla tüketilen sıvı sudur ancak vücudumuzun sıvı ihtiyacını sadece su karşılamaz. Hem sağlık açısından hem de farklı tatlar almak için organik nar suyu, elma suyu konsantresini tercih edebilirsiniz. Tüketiciler yiyecekte olduğu gibi içeceklerde de doğal ve organik ürünleri tercih etmeye başladılar. Sağlıklarına önem veren tüketiciler aldıkları ürünün organik içecek olmasına oldukça dikkat ediyorlar.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR