Organik Psyllium (Karnıyarık Otu) İçecek Tozu 250 gr

Organik Psyllium (Karnıyarık Otu) İçecek Tozu 250 gr

Marka : The LifeCo
Fiyat : ₺390,00(KDV Dahil)
:

Organik Psyllium (Karnıyarık Otu) İçecek Tozu

Organik Psyllium İçecek Tozu Nedir

Karnıyarık otu olarak da bilinen psyllium, 30 cm boylarında, koyu renkli çiçekleri olan, tüylü ve otsu bir bitkidir. Karnıyarık otu (psyllium), hem çözünmez hem de çözünür lif içerir. Yüksek lif oranı ve yüksek su emici özelliği ile organik karnıyarık otu 2000 yıl öncesinde bile kolon temizleme ve uzun süren tokluk hissi gibi faydaları sebebiyle kullanılmıştır. TheLifeCo Organik Psyllium Tozu, toz halindedir.

 

İçecek Tozunun Özellikleri Nelerdir

Psyllium toz halinde alındığında, tadı veya kokusu yoktur. Ancak yiyecek ve içeceklere hızla kalınlık ve yoğunluk kazandırır. Herhangi bir sıvıya psyllium eklediğinizde, karışımı hızlı bir şekilde içmelisiniz, aksi takdirde psyllium, yutulması zor olan jelatinimsi bir kıvamda şişer. Psyllium tozunu meyve ve sebze suları, yoğurt, yulaf ezmesi ve smoothielerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

 

Neden Psyllium İçecek Tozunu Tercih Etmelisiniz

 

Lif içeriği yüksek gıdalar tüketmek sağlıklı bir yaşam için önemlidir. Ancak hızlı ve yoğun tempolu hayatımız, yeterli miktarda lifli gıda tüketmemizi zorlaştırabilir. Organik karnıyarık otu tohumu gibi takviye edici gıdalar normal beslenme planına uygun ve kullanımı kolay gıdalardır.

Lifler, yiyeceklere eklenerek kullanıldığında vücuda pek çok fayda sağlar. Liflerin erimeyen ve eriyebilen lifler olmak üzere 2 çeşidi vardır. Psyllium içecek tozu, fermente olmayan ve emilebilen liflerdendir. Organik karnıyarık otu gibi eriyebilen lifler suya ve içeceklere kolayca karıştırılabildiği için kullanım kolaylığı sağlar. Lif alımının artırılmasının dışkı kütlesini ve bağırsak hareketlerinin devamlılığını artırdığı, böylece geçişin kolaylaştığı düşünülmektedir. Diyetinizdeki lif içeriğini yükseltmek ve kabızlığı hafifletmek için yemeğinize psyllium da ekleyebilirsiniz.

The LifeCo Organik Psyllium İçecek Tozu, suda çözünebilen zengin bir lif kaynağıdır. Araştırmalar, psyllium lifinin kabızlığı gidermede, kolesterolü ve kan şekerini iyileştirmede rol oynayabileceğini ve tokluk hissinin uzun sürmesini sağlayabildiğini göstermektedir.

 

 

Organik Psyllium İçecek Tozu Faydaları

 • Lifler midede şişerek tokluk hissi yaratır. Böylece kilo kontrolü sağlama ve kilo verme sürecinde etkili bir besin desteğidir.
 • Pek çok glütensiz ürün lif bakımından düşük olabileceğinden, tariflerinize Psyllium eklemek diyetinize daha fazla lif eklemenin harika bir yoludur.
 • Suda çözünerek jel oluşturan lifler, kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı gıdaların sindirimini yavaşlatarak, kan şekeri seviyesini düşürür.
 • Yutulduğunda genişler ve kolondan su çekerek jel benzeri bir kütle oluşturur. Daha sonra atıkları kolondan daha hızlı ve verimli bir şekilde süpürerek kolay ve sağlıklı bir şekilde yok etmeyi destekler.
 • Bağırsak bakterilerinin mayalanma işlevini artırarak dışkıyı yumuşatır, böylece kabızlık problemi yaşayanlarda rahatlama sağlar. İshal problemi yaşayan kişilerde fazla sıvıyı lif içine çekerek dışkının kıvamını katılaştırır.
 • Düzenli kullanımda HDL 'iyi' kolesterol değerlerinin artmasını destekler.

 

Organik Psyllium İçecek Tozunu Kimler Kullanabilir

 • Yeterli lif tüketmeyenler
 • Bağırsak problemileri desteğinde(gaz, şişkinlik, ishal, kabız vb.)
 • Kilo kontrolü sağlamak isteyenler

 

Organik Psyllium İçecek Kullanım Önerisi

 • 1 porsiyon (4 gr) Psyllium İçecek Tozu’nu 240 ml su konulmuş bir şişe içerisinde çalkalayarak dibe çökmeden tüketiniz. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa, yemeklerden 30 dakika önce tüketilmesi ve bol miktarda su içilmesi önerilir.
 • 1 porsiyon 4 gram olup, günlük 2 porsiyon (8 gr) tüketildiğinde, yetişkinlerde günlük lif ihtiyacının %27’sini karşılamaya yardımcı olur
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR