Himalaya Kristal Tuzu Pembe Kalın 500 gr

Himalaya Kristal Tuzu Pembe Kalın 500 gr

Marka : Ekozel
Fiyat : ₺19,90(KDV Dahil)
:

Ekozel Himalaya Kristal Tuzu Pembe Kalın 500 gr

Ekozel Himalaya Kristal Tuzu 500 gr

İyot ilave edilmemiştir

Himalaya Dağları'nın Karakum Bölgesindeki doğal tuz kaynaklarında üretilmiştir. Pakistan'dan ithal edilmiştir.

İçindekiler: Sodyum Klorür %98.92; Doğal mineraller %1.08 

Gün ışığına direkt maruz kalmamalıdır. Kuru ve serin ortamda ağzı kapalı muhafaza edilmelidir.

Gıda kullanımına uygundur.

 

Himalaya Kristal Tuzu, 300 milyon yıl önce Himalaya Dağları’nın oluşumu sırasında kurumuş denizlerin yüksek basınç altında sıkışması ile oluşmuş ve elmas gibi saflaşmıştır.

Himalaya tuzu, doğada bulunan ve suda çözülebilen mineral ve birçok iz elementin yanında oluştuğu dönemin saflığını içerir. Himalaya tuzu, milyonlarca yıl öncesinde kurumuş deniz yataklarının kristalleşmesiyle oluşan, molekülleri ile hücre zarından geçebilen tek doğal tuz olarak adını aldığı Himalaya dağlarından geliyor. Himalaya Tuzu 84 mineral ve iz elementi içinde barındırır. Dünyada başta Himalaya olmak üzere 5 yerde üretimi yapılmaktadır.

Sağlık için himalaya tuzu kullanmak kendimiz için yapabileceğimiz bir iyiliktir. Yapısı itibarıyla kristal halde olduğu için, suda çözünen tek kristaldir. Doğada bulunan tek saf tuzdur

Himalaya Tuzunun Oluşumu

Günümüzdeki Hint yarımadası yerkürenin şekillendiği dönemde ada'ydı ve Asya kıtası ile çarpıştı. Bu çarpışmanın etkisiyle, dünyamızın en yüksek noktası Everest'i barındıran Himalaya dağları oluştu.
Bu oluşum sırasında arada kalan deniz tabanı düzleşerek suyun buharlaşmasına neden oldu. Böylece deniz tuzunu bu bölgeye bıraktı.

Bugün, büyük bir kısmı Pakistan toprakları içerisinde olan tuz havzası ve tuz madenleri, bölgede sanayi ve yerleşim olmadığı için kirlenmeden günümüze ulaşmıştır. Bu nedenle işlenmesine gerek kalmadan gıda maddesi olarak kullanılabilmektedir.

Himalaya Tuzunun Özellikleri:

Himalaya tuzu doğadaki en saf tuz olarak bilinir.

Himalaya tuzu 200 milyon yılda oluşmuştur.

İçerisinde 84 tane mineral olduğu kanıtlanmıştır.

Damarlarda sertleşme yapmaz.

Sağlıklı bir yaşam için, doğru su (ph dengesi olan), doğru tuz, temiz hava ve doğru beslenmek şarttır.

Vücut hücrelerinin iç sıvı dengesinin ve sinir sisteminin elektriksel faaliyetini destekler.

Sağlıklı ya da hasta olan herkes bu tuzu kullanmalı, diğer tuzu hayatından çıkarmalıdır.

Tadı normal tuz tadından daha keskindir. Himalaya kristal tuzları sole, sofra tuzu ve banyo tuzu olarak kullanımı yanı sıra tuz kristalleri çözeltisi ile İnhalasyon olarak da kullanılır.

Susadığımız zaman içmemiz gereken bir madde olarak görmek gerekir. Her gün ama her gün susayalım, vücudun ihtiyacı olan suyu ve tuzu almamız gerekir. Sağlıklı ve dengeli gelişmelerini sağlamak için, çocuklarımıza da su içmeyi öğretmemiz gerekir.

Himalaya kristal tuzuyla, sağlığınızı korumak ya da geri kazanmak için tuzlu su kürü uygulamaya başladığınız zaman, evinizdeki rafine edilmiş tuzu da hemen mutfağınızdan uzaklaştırmanız gerekir. Yoksa bir taraftan hazır yiyeceklerde aldığımız tuz, öbür taraftan evde kullanılan rafine edilmiş tuz, yaptığımız kürün doğru sonuçlara ulaşmasını engeller.

Vücudun asit ve baz dengesini olumlu etkiler.

Vücudun elektrik yükünü olumlu etkiler.

Dolaşım sistemini ve organlarını olumlu etkiler.

Kan basıncının düşmesine sebep olur.

Vücutta biriken toksinlerin ve ağır metallerin dışarı atılması sağlar.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR