Kolajen + C Vitamini & Hyaluronik Asit 90 Tablet
Kolajen + C Vitamini & Hyaluronik Asit 90 Tablet

Kolajen + C Vitamini & Hyaluronik Asit 90 Tablet

Marka : AKSUVİTAL
Fiyat : ₺439,90(KDV Dahil)
:

KOLAJEN + C VİTAMİNİ & HYALURONİK ASİT İÇEREN TAKVİYE EDİCİ GIDA

‘’GENÇ KALMANIN EN DOĞAL YOLU’’

Kolajen Tablet Nedir? 

Kolajen tablet içerisinde, Tıp 1 kolajen 500 mg, Hyaluronik asit 25 mg, C vitamini 15 mg bulunduran, tamamen doğal ürünlerin yüksek teknolojiyle bir araya getirildiği, sizi daima güçlü hissettirecek gıda takviyesidir.  Doğal ürünler insan kimyasıyla tam uyumu sebebiyle sağlıklı yaşamın anahtarıdır.  

Kolajen, vücudumuzda en çok bulunan proteindir. Tendonlar, bağlar, cilt ve kaslar dahil olmak üzere vücut kısımlarını oluşturan bağ dokularının ana bileşenidir, bir çeşit aminoasittir.  

1989’dan günümüze Türkiye’nin gıda takviyesi üreticisi Aksu Vital, özenle temin ettiği kaliteli hammaddeler ile Ar-ge merkezinde etkinliği ve faydası maksimum seviyede ürünler geliştirmektedir. 

  

Kolajen Tabletin Faydaları Nelerdir? 

Kolajen bedenin temel taşlarındandır. Kolajen bir protein çeşidi olup vücuttaki proteinin %30’ unu oluşturmaktadır. Ayrıca kolajen vücudun yapıştırıcısı olarak da tanımlanır 

Shiffa Home ürettiği ürünlerdeki yüksek kalite standartlarıyla Türkiye’nin en prestijli doğal ürünler markası hedefiyle bilimsel ve geleneksel çalışmaları son teknolojiyle birleştirmektedir.  

Doğaya zarar vermeden üretim yapmaya, üretimin her aşamasında dikkat ediliyor. Geri dönüşümlü ve ürünün ışıktan etkilenmesini engelleyecek amber renkli cam şişeler kullanılıyor. Ürünlerde Helal sertifikalı bitkisel kapsüller ve sığır jelatini menşeili softjeller kullanılıyor. 

Genç kalmanın en doğal yolu. 

 

Kolajen Tabletin İçinde Neler Var? 

Tip 1 Kolajen28 çeşidi tespit edilen kolajenin en yaygın türü Tip 1 kolajendir. İnsan vücudunda bulunan kolajenlerin %90’ına yakını Tip 1 kolajenden oluşmaktadır. Cilt için Özellikle Tip 1 kolajen kullanılmalıdır. Aksuvital Kolajen tablette de Tip 1 kolajen bulunmaktadır.  

Kolajen, içilerek tüketilmelidir. Bilimsel araştırmalar gösteriyor ki oral (ağız yolu ile) alım sonrası kolajen %90’dan fazlası daha kolay sindirilmekte ve emilimi oldukça yüksek olmaktadır. Bu nedenle, tablet formda olması vücutta etki ettiği mekanizmalarda daha iyi sonuç vermektedir.  

C Vitaminikolajenin vücutta üretilmesi için de mutlaka C vitamini gerekmektedir. Kolajeni oluşturan hidroksiprolin amino asidinin prolinden dönüştürülmesinde aktif rol oynar. 

C vitamini cildin normal fonksiyonu için gerekli olan kolajen oluşumu için katkı sağlar. İnsan vücudundaki pek çok biyolojik fonksiyonun yerine getirilmesine katkı sağlayan C vitamini antioksidan özelliğe de sahiptir. Yüksek biyoyararlanım için düşük molekül ağırlıklı kolajenlerin tercih edilmesi gerekmektedir. 

Hyaluronik Asit, vücudun bağ dokusu boyunca doğal olarak bulunan bir glikozaminoglikandır. Kolajenin peptid içeren takviyelerini tercih etmek gerekir. Molekül ağırlığı düşük olursa emilim daha iyi olacağı için yaklaşık 3000 Dalton büyüklükteki kolajen kullanılması daha etkili olacaktır. Günlük doz 2.5 gram civarında olmalıdır. 

İçerik: Tıp I Kolajen 500 mg, Hyaluronik Asit 25 mg, C Vitamini 15 mg 

KOLAJEN + C VİTAMİNİ & HYALURONİK ASİT İÇEREN TAKVİYE EDİCİ GIDA TÜKETİM ÖNERİSİ

Yetişkinler için günde 3 tablet tercihen yemekten sonra alınabilir. Gün içerisinde bol su tüketiniz.  

Kollajen C: Gençleşme ve Cilt Bakımı İçin Yeni Bir Yol

Giriş: Genç bir cilt herkesin hayali olsa da, yaşlanmanın etkilerini engellemek mümkün değildir. Ancak, cildin yaşlanmasını geciktirmeye yardımcı olacak birçok ürün ve tedavi yöntemi mevcuttur. Bunlardan biri de kollajen C'dir. Kollajen C, cildin daha genç görünmesine yardımcı olan ve aynı zamanda birçok sağlık faydası sunan bir takviye maddesidir. Bu yazıda, kollajen C'nin faydaları, kullanımı ve diğer önemli bilgiler hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Kollajen C Nedir? Kollajen, vücudun en yaygın proteinidir ve cildin elastikliğini ve gücünü korur. Kollajen C, cildin kollajen üretimini artırmaya yardımcı olan ve antioksidan etkisi olan bir takviye maddesidir. C vitamini içeren bu takviye, aynı zamanda cildin elastikiyetini artırarak daha genç bir görünüm sağlar.

Kollajen C'nin Faydaları:

  • Cildin gençleşmesine yardımcı olur ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltır.
  • Antioksidan özellikleri sayesinde serbest radikallerle savaşır ve cildi çevresel hasarlardan korur.
  • C vitamini içeriği sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Kemiklerin, dişlerin ve eklem sağlığının korunmasına yardımcı olur.
  • Saç ve tırnakların daha güçlü ve sağlıklı olmasına yardımcı olur.

Kollajen C'nin Kullanımı: Kollajen C, genellikle günlük takviye olarak kullanılır ve oral yoldan alınır. Takviyenin dozu, markaya ve ürüne bağlı olarak değişebilir. Genellikle, bir çay kaşığı kadar bir ölçek alınması tavsiye edilir. Kollajen C, normal kollajen takviyelerinden farklı olarak C vitamini içerir, bu nedenle C vitamini takviyeleriyle birlikte kullanmak gereksiz olabilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR