Mıstık Fıstık Ham Ballı Yer Fıstığı Ezmesi 280 gr
Mıstık Fıstık Ham Ballı Yer Fıstığı Ezmesi 280 gr

Mıstık Fıstık Ham Ballı Yer Fıstığı Ezmesi 280 gr

Fiyat : ₺60,00(KDV Dahil)
:

Ballı Yer Fıstığı Ezmesi 280 Gr

 

Yer Fıstığı Yemenin En Güzel ve En Doğal Hali!

Mıstık Fıstık olarak, ürünlerimizi en doğal haliyle ve yerel ham maddeler kullanarak size sunmaktayız. Bir fıstık ezmesi ne kadar doğal şekilde üretilebilir ise, biz o kadar doğal haliyle size sunmayı ilke edinmiş bulunmaktayız. Çünkü bizce Fıstık Ezmesi, yer fıstığı yemenin en güzel halidir! İşte bu yüzden, yer fıstığı yemenin en güzel halini doğa ile buluşturarak en doğal hale getirmekteyiz.

 

İddia ediyoruz ki; katkı maddesi ve şeker kullanılmadan, Bee’o ham balı ile tatlandırılan Bee’o ballı fıstık ezmesi, yer fıstığı yemenin en güzel halidir, tabii sade fıstık ezmesini tercih etmeyenler için!

 

Doğal Olarak Üretimin Hikayesi

Peki bir fıstık ezmesi değil de fıstık ezmesinin en doğal hali nasıl üretilmektedir? Türkiye’nin en iyi fıstıklarının yetiştiği Osmaniye bölgesinden elde edilen yer fıstıklarını, hiçbir katkı maddesi kullanmadan tamamen kendi doğal yağı ile kavurmaktayız. Ardından kabuklarının ayıklanmasıyla birlikte, sadece en iyileri kalacak şekilde seçilmektedir. Tam da bu noktada fıstık ezmesinin en doğal hali olmanın detayları yer almaktadır.

 

En iyileri seçilen fıstıklar, Mıstık Fıstık ürünleri olarak, sofradaki yerini almadan önce tarafımızca çeşitli analizlerden geçirilmektedir. Fıstık ezmelerimiz, yerel ham maddeler kullanılarak daha özel hale gelmektedir ve bu ürünlerin ham maddeleri aflatoksin analizlerinden geçirilmektedir.

 

Detaylı Aflatoksin Analizi Neden Önemlidir?

Aflatoksin, bazı küfler tarafından üretilen, insanlarda ve hayvanlarda hastalığa neden olabilen, dolayısıyla bir tür zehir özelliği taşıyan kimyasal niteliklere sahip maddelerdir. Özellikle karaciğer başta olmak üzere insan vücudundaki organlar üzerinde hasar oluşturabilen bu maddenin varlığı, tarafımızca gerçekleştirilen bütün ürünlerin ham maddelerinde detaylı şekilde analiz edilmektedir.

 

Bir nevi kimyasal madde analizi adı verebileceğimiz bu analizlerle, Mıstık Fıstık ürünlerinin doğallığı ve güvenilirliği detaylı şekilde tasdik edilmektedir.

 

Ürünümüz Hakkında

Üretimlerimizde insan vücudunda önemli zararlara sebep olan bir diğer madde olan şeker, kesinlikle kullanılmamaktadır. Mıstık Fıstık olarak fıstık ezmesi üretimlerimiz iki farklı şekilde gerçekleştirilmekte, Bee’o ham balı kullanılarak tatlandırılan çeşidi olduğu gibi sade hali de üretilmektedir.

 

Bee’o Ballı Fıstık Ezmesi üretimlerimizde, kullanılan ham bal, İTÜ analizinden geçmekte ve bu şekilde ürünlerimizin içerisine uygulanmaktadır. Yani aslında üretimin her aşamasında yaptığımız detaylı analizler ile, ürünlerimizin doğallığını bizzat kendi üretimlerimizi gerçekleştirirken tasdiklemekteyiz.

 

Bee’o ballı fıstık ezmesi, şeker ve glüten içermeyen, temel yapısı gereği sadece doymamış yağlar içeren, dolayısıyla tüketimi doğal olarak hiçbir zarar içermeyen hatta potasyum, magnezyum, demir ve protein açısından oldukça yararlı bir yer fıstığı üründür. Fıstık ezmesi üretirken kullanılan Bee’o ham balları ise, bu doğallığı hem tatlandırır hem de taçlandırır niteliktedir.

 

 

 

100 Gr için Besin Değerleri
Besin Değerleri 100 G için
Kalori / Kcal 554
Protein / g 24,7
Lif / g 8,55
Karbonhidrat / g 19,3

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR