Mıstık Fıstık Sade Kaju Ezmesi 200 Gr
Mıstık Fıstık Sade Kaju Ezmesi 200 Gr

Mıstık Fıstık Sade Kaju Ezmesi 200 Gr

Fiyat : ₺199,00(KDV Dahil)
:

Mıstık Fıstık Sade Kaju Ezmesi 200 Gr

 


Kaju Fıstığı Nedir?

Kuru yemiş kategorisine dahil olsa da aslında sadece yemiş olarak adlandırabileceğimiz Kaju Fıstığı, sakız ağacıgiller familyasından olan ve tropik iklim seven özel bir ağacın meyvesidir. Tropikal iklim kuşağında olmadığımız için üretimi ülkemizde yapılmayan kaju meyvesinin anavatanı Brezilya ve Hindistan’dır. Tek tek elle hasat edilen kaju, yenen kısımları meyveden ayırma işleminin zor olmasından ve bir ağaçtan sadece birkaç kilogram kaju fıstığı elde edilmesinden dolayı kıymetli kuru yemiş sınıfında yer alır. Meşakkatli bir üretim sürecinden sonra genellikle kabukları soyulur, kurutulur ve kavrularak lezzetli bir kuru yemiş haline gelir. Çiğ olarak da tüketilen kaju fıstığı bazı uzak doğu mutfaklarında yemeklerde değerlendirilir, baharat olarak gıdaların içinde yer alabilir.

Kaju Fıstığının Faydaları

Çok düşük miktarlarda şekere sahip olan kaju, kolesterolsüz içeriğiyle iyi bir diyet gıdasıdır. Özellikle diyabetik kişiler tarafından güvenle tüketilebilir. Yoğun bakır minerali içeriğiyle başta kolon kanseri olmak üzere tüm kanser tedavilerinde destekleyici bir rol üstlenir. Zengin çinko oranı sayesinde bağışıklığı güçlendirir, yaraların hızlı iyileşmesine katkıda bulunur. Bunlarla beraber, çinko mineralinin anne ve bebek sağlığı üzerindeki faydalı etkileri düşünüldüğünde, kaju fıstığının iyi bir hamilelik dönemi takviyesi olduğunu söyleyebiliriz. Sağlıklı yaşama değer verenlerin, yüksek miktarda antioksidan barındıran, sağlıklı yağlar, lifler ve proteinler bakımından zengin bir kaynak olan kaju fıstığını öğünlerinden eksik etmemesi önemlidir.

Kajunun En Lezzetli Hali, Kaju Ezmesi nedir?

Peki, yukarıda faydalarını sıraladığımız Kaju fıstığının en lezzetli hali olan Mıstık Fıstık Sade Kaju Ezmesi ile tanıştınız mı? İlave şeker, katkı maddesi, tuz, boyar madde, yapay aroma ve benzeri sağlıksız hiçbir içeriği ihtiva etmeyen MıstıkFıstık imzalı kaju ezmemiz, güne enerjik ve sağlıklı bir başlangıç yapmak için eşsiz bir yiyecektir. Ara öğünlerde açlığınızı bastıran bu özel ezme, günlük almanız gereken temel mineraller ve proteinler konusunda ideal bir takviye görevi de görür. Hayvansal gıdalar ve hayvanlardan elde edilmiş ürünlere öğünlerinde yer vermeyenler için alternatif bir Vegan üründür.

Şekersiz ve Glütensiz

Pancar şekeri dahil hiçbir ilave şeker içermeyen Mıstık Fıstık Sade Kaju Ezmesi, glüten hassasiyeti olan ve çölyak hastalığından muzdarip kişilerin güvenle tüketebileceği bir ezme çeşididir. Doğal ve taze kaju fıstıklarıyla üretilen ezme ürünümüz besin değerleri tam olarak korunmuş halde sofranıza gelmektedir.Mistikfistik.com farkıyla online siparişinizi kolayca oluşturabilirsiniz.

 

 

 

100 Gr için Besin Değerleri
Besin Değerleri 100 G için
Kalori / Kcal 574
Protein / g 18
Karbonhidrat / g 32

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR