Organik Karabuğday-Siyez-Keçiboynuzu Unu - 3'lü Set
Organik Karabuğday-Siyez-Keçiboynuzu Unu - 3'lü Set

Organik Karabuğday-Siyez-Keçiboynuzu Unu - 3'lü Set

Fiyat : ₺89,90(KDV Dahil)
:

ORGANİK SİYEZ UNU

 

ardaş marka organik siyez unu, ekmek vb. Hamur işlerinizde kullanılmak için üretildi.

 

Siyez Unu On dört kromozom sayısıyla genetik olarak dünyadaki ilk buğday çeşidi olarak biliniyor. Geçmişi yaklaşık 10 bin yıl öncesine dayanan ve dağlık arazilerde yetiştirilen siyez buğdayı, günümüz buğdayının atası kabul ediliyor.

Posa/lif bakımından oldukça zengin bir gıda olan ve organik koşullarda yetiştirilen Siyez Buğdayından yapılan Tardaş Egenin Organik Siyez Unumuz Lifli yapısından dolayı sindirimi kolaylaştırır, yüksek

Karbonhidrat değeri düşük, protein değeri yüksektir.

 

ORGANİK KARABUĞDAY UNU

 

Besin değerlerince zengin olan kara buğday unumuzun içinde bolca B vitamini, magnezyum ve lif bulunmakta, aynı zamanda sadece 100 gramında yaklaşık 13 gram protein, 10 gram lif, 450 miligram potasyum, 18 miligram kadar da kalsiyum bulunması nedeniyle oldukça faydalı olduğu belirtilmektedir.

Gluten içermediğinden çölyak hastaları ve glutensiz beslenenler için en iyi alternatifler gıdalardandır.

 

ORGANİK KEÇİBOYNUZU UNU

 

Keçiboynuzları temizlendikten sonra özel değirmenlerde öğütülerek hiç bir katkı maddesi eklenmeden Keçiboynuzu unu halini alır.

 

Tardaş Egenin Organik Keçiboynuzu Unu bir çok hamur işinde (kek, kurabiye, poğaça, ekmek, pizza, makarna, vs..) sıcak- soğuk içeceklerde şeker alternatifi olarak kullanılabilir.

Granül Şeker ve/veya kakao yerine tatlandırıcı, renklendirici ve aroma verici olarak kullanılabilir.