Glütensiz Fındık Unu 250 gr
Glütensiz Fındık Unu 250 gr

Glütensiz Fındık Unu 250 gr

Marka : Wefood
Fiyat : ₺70,91(KDV Dahil)
:

Glutensiz Fındık Unu

Faydalı içeriği ve özellikle de tatlılarla bütünleşen lezzetiyle fındık, tohum formundan krema kıvamındaki ezmelere kadar pek çok farklı şekilde tüketilebiliyor. Tek başına dahi yiyeceklerin tadını zenginleştirmeye yeten bu besin, un olarak kullanıldığında ise beklentilerin üstünde bir sonuç veriyor. Fındık ununun tariflerinize kazandıracağı üstün lezzeti, Wefood’un doğallık ve üstün kalite ayrıcalığı ile keşfetmeye ne dersiniz?

Wefood Glutensiz Fındık Unu, tamamen yerli üretim olup Türkiye’nin birinci kalite fındıklarından üretiliyor. Tam olgunluğa erişmiş fındıklar, kavrulmadan çiğ halde öğütülüyor. Böylece sahip olduğu yüksek besin değerini ve taptaze fındık tadını un formuyla da koruyor. Wefood Glutensiz Fındık Unu’nu bir kez deneyince, tariflerinize verdiği benzersiz tattan vazgeçemeyeceksiniz!

Fındık Unu Nedir?

Fındık unu, fındık tohumlarının dış ve iç kabuklarından ayrılarak öğütülmesi ile elde edilen bir un çeşidini oluşturuyor. Fındığın doğal formülünden dolayı gluten içermeyen ürün, buğday ununa nazaran tariflere daha yoğun kıvam ve gevrek bir lezzet kazandırıyor. Aromalı bir un çeşidi olmasıyla, yiyeceklerde hem temel hem de lezzet artırıcı bir yardımcı malzeme olarak kullanılabiliyor.

Wefood Glutensiz Fındık Unu Nasıl Yapılır?

Wefood Glutensiz Fındık Unu, acı tohum içermeyen yerli ve yüksek kaliteli fındıklardan üretiliyor. Taze fındıklar tüm kabuklarından özenle ayrılarak, kavrulmadan un haline getiriliyor. Ürün işleme ve taşıma süreçlerinin tümü, çapraz bulaşma riskinin önlenmesi adına glutenli mamullerle temassız bir şekilde gerçekleştiriliyor. Koruyucu, rafine şeker vb. yapay katkılar ilave edilmeksizin, hijyenik ve güvenilir sertifikalı cam kavanozlara dolduruluyor. Böylece tüm lezzeti ve tazeliğiyle son tüketicisine ulaşıyor.

Fındık Unu Faydaları ile Beslenmeye Nasıl Katkı Sağlar?

Wefood Glutensiz Fındık Unu besin değeri bakımından sporcular ve düşük karbonhidratlı beslenenler için verimli bir tüketim sağlıyor. Fındığın faydalı yağ asitleri ve protein yönünden güçlü içeriği, Wefood Glutensiz Fındık Unu’nun da belirgin özelliklerini oluşturuyor. Faydalı bileşenleri korunarak taze fındıktan üretilen ürün, kavrulmuş fındığa göre iki kat daha fazla antioksidan içeriyor. 

Fındık unu, yüksek oranda yağ içermesinin yanı sıra trans yağ barındırmayan formülüyle güvenli bir tüketim sağlıyor. Protein ve lif zengini olduğu için hedefe yönelik beslenme programlarında sıkça tercih ediliyor. Beyaz una kıyasla çok daha besleyici özelliklere sahip olan fındık unu, içerdiği A ve E vitaminleriyle de vücudun ihtiyaç duyduğu faydalı bileşen ihtiyacını çok yönlü bir şekilde karşılayabiliyor.

Fındık Unu Ne İşe Yarar?

 • Uzun süre tokluk hissi sağlıyor.
 • Kas kaybı olmadan form kazanmaya yardımcı oluyor.
 • Gluten hassasiyeti olan kişiler veya çölyak hastaları için güvenli bir tüketim sağlıyor.
 • Yüzde 100 bitkisel içeriğiyle vegan beslenmesi için güçlü bir protein kaynağı olma özelliği taşıyor.
 • Hamur işlerine zengin aroma ve gevrek bir yapı kazandırıyor.

Fındık Unu Nasıl Kullanılır? Tariflere Nasıl Dahil Edilebilir?

 • Fındık tadının yakışacağı tüm tariflerde kullanabilirsiniz.
 • Hamur işlerinde tamamıyla buğday unu yerine kullanarak daha az karbonhidrat içeren kıtır lezzetler elde edebilirsiniz.
 • Glutenli tariflerinize tamamen beyaz un yerine yüzde 30 kadar fındık unu ekleyerek daha zengin bir tat yaratabilirsiniz.
 • Balkabağı ve tatlı patates gibi çorba çeşitlerinde terbiye olarak kullanabilirsiniz.
 • Kek, brownie, kurabiye, pankek ve kahvaltılık kakao kreması yapımında kullanabilirsiniz.
 • Sütlü tatlılar yapabilirsiniz.
 • Bebeğinizin iştahla tüketeceği mamalar hazırlayabilirsiniz.

Fındık Unu Ne Kadar Kullanılmalıdır?

Fındık unu tariflerinizde, standart tariflere kıyasla ekleyeceğiniz un oranını azaltarak; su, süt, kabartma tozu, yumurta, maya veya karbonat kullanımını artırabilirsiniz. Böylece daha hacimli ve yumuşak bir sonuç elde edebilirsiniz. Fındık unu doymamış yağ içerdiğinden, kararmaması ve oksitlenmemesi adına çok uzun süre yüksek sıcaklıklara maruz bırakmamalısınız. 

Fındık Ununun Saklama Koşulları Nedir?

Fındık unu, doğal olarak kuru bir yapıya sahip olduğu için diğer un çeşitlerinde olduğu gibi uzun süre taze kalabiliyor. Ancak yağ içeriğinden dolayı, ürünü oda sıcaklığının üzerindeki yüksek ısılara maruz bırakmamak gerekiyor. Ayrıca içerisine nem almaması da bu konuda büyük önem taşıyor. Bu nedenle Wefood Fındık Unu’nu kendi güvenilir ve hijyenik cam kavanozunda, doğrudan ısı ve ışık almayacak şekilde ağzı kapalı olarak muhafaza etmelisiniz. Daha uzun süre tazelik için ürünü düşük sıcaklıkta, yazın tercihen buzdolabında koruyabilirsiniz.

 

Glutensiz Fındık Unu
Besin Değerleri (100 g için)
Enerji 714,3 kcal/2985,7 kj
Toplam Yağ 69,39 g
Doymuş Yağ 5,76 g
Trans Yağ 0 g
Karbonhidrat 2,04 g
Şeker 1,91 g
Lif 1,91 g
Protein 15,36 g
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR