İndirimdeki Zeytinyağı
vitrinurunler
₺1.900,00 KDV Dahil
₺2.600,00 KDV Dahil
%27 İndirim
%27İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.490,00 KDV Dahil
₺2.500,00 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Yeni Ürün

Organik Ürünler

Dünya üzerinde organik üretimin yapılması için gerekli olan yatırım desteklerinin fazla olması ve bu destekler sayesinde organik tarımın geliştirilmesine yönelik ar-ge faaliyetleri önemli seviyededir. Organik tarımın yapılabilmesi gelir düzeyi ve gelişmişlik düzeyi ile doğru orantılıdır.

Gelişen teknoloji ve iletişim imkanları sayesinde organik tarımın çok daha fazla üretici ve tüketici kitlesi tarafından bilinmesi ve yaygınlaması artık mümkün kılınmaktadır. Dünya’da 130’dan fazla ülkede organik tarım yapılırken, bu ülkelerin 90’ı gelişmekte olan 15’i ise az gelişmiş ülkeler olduğu bilinmektedir. Dünya’da organik tarım alanları 16 milyon hektar civarında iken okyanus ülkelerindeki organik tarım alanları 7,6 milyon hektara sahiptir. 

 

Türkiye’de organik ürünlerin pazarlanması ve tüketim potansiyeli insanların organik tarım konusunda yeterli bilgi ve bilince sahip olmaları ile artış göstermektedir. Organik ürünlerin en önemli tercih edilme sebebi güvenli gıda olmalarıdır. Aynı zamanda bir diğer etkenler; organik ürünlerin besin değerlerinin yüksekliği, ürünlerde ilave katkı maddelerinin olmayışı ve organik ürünlerin üretimi sırasında herhangi bir kimyasal madde kullanılmamış olmasıdır.

 

Organik tarım uygulamaları bir sözleşmeye bağlıdır ve bu sertifika çerçevesinde ilgili tarım arazileri düzenli kontrol ve sertifikasyona tabiidir. Tüketicilerin aldıkları organik ürünlerin organik tarım sertifikasına sahip olduğu ya da bakanlığın onay verdiği organik ürünlerin üzerinde “ Türkiye Cumhuriyeti Organik Tarım Cumhuriyeti” logosunun kullanılması şarttır.

Organik tarımla uğraşmayan çiftçiler ve yakınları tarım ilaçlarına çok daha sık maruz kalmaktadırlar. Organik tarım öncelikle çiftçiler, ailelerini ve doğrudan toplumun sağlını korumak ve iyileştirmektedir. Organik tarım alanları yaygınlaştıkça ilaçlara maruz kalan çiftçilerin pahalı olan hastalıklara yakalanma oranları da azalacaktır ve azalan hastalık oranı dolaylı olarak ekonomiyi de olumlu yönde etkileyecektir. Unutulmamalıdır ki organik tarım herkese sağlıklı, temiz, güvenilir, ilaçsız, GDO’suz ve hormonsuz ürünler sunar. 

 

Organik tarım, bakanlık tarafından yetkilendirilmiş 19 adet ve sertifikasyon kuruluşu tarafından kayıt altına alınarak izlenmekte ve denetlenmektedir. Tüketici her zaman aldığı ürünü hangi çiftçinin nerede ve nasıl üretildiğini sorgulamaktadır. Organik ürünlerin analiz raporlarına ulaşabilir, ürünlerin sağlık belgelerine ulaşabilirler. 

 

Organik Ürün Çeşitleri

 

Hayatınızın her alanında güvenle kullanacağınız organik bakliyat ürünlerinden; organik nohut, organik kuru fasulye, organik mercimek, organik bulgur, organik kuruyemiş, organik pirinci. Organik kahvaltılık ürünlerinden; organik bal, organik zeytin, organik peynir ve yumurta, organik reçel, organik ezme ve sürmelik ürünler organik tahin, organik pekmezi. Organik süper gıda ürünlerinden; organik hindistan cevizi unu, organik moringa yaprağı tozu, organik matcha latte, organik buğday çimi kurusu, organik agave şurubu, organik hindistan cevizi şekeri, organik kakao tozu gibi organik gıdaların besin değerleri yüksektir. Vücudumuzun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri etkili bir şekilde alırız. 

 

Bugüne kadar organik beslenmemiş biri iseniz bugünden sonra organik besleme için ilk adımı atmanıza yardımcı olacak organik ürünleri tercih edebilirsiniz. Örneğin; un yerine organik badem unu, fındık unu ya da hindistan cevizi ununu tercih edebilirsiniz. Sabahları kahvaltıda tercih edebileceğiniz organik yulaf kalsiyum, magnezyum, potasyum, fosfor ve demir mineralleri açısından zengin bir besin kaynağıdır.

 

Organik Ürün Nedir?

 • Organik ürünlerde sentetik kimyasal ilaçlar kullanılmaz.
 • Organik ürünlerin topraktan, üretime tüm aşamaları kontrol edilmektedir.
 • Organik ürünler titiz aşamalardan geçirildikten sonra sertifikalandırılmaktadır.
 • Organik ürünlere çevresel koşullardan hiçbir şekilde kimyasal bulaşmaz.
 • Organik ürünlerde %100 doğal, hormonsuz, saf gibi ibareler hiçbir zaman kullanılmamaktadır.
 • Organik ürünlerin etiket ve logosu, reklam veya tanıtımları tüketiciyi yanıltıcı resim, yazı, şekil içeremez.

Doğal Ürün Nedir?

 • Doğal ürünlerde kullanılan ilaçlarda kimyasal etkenler bulunabilir.
 • Doğal ürünlerin tüm aşamaları kontrol edilmez.
 • Doğal ürünler bahçede, tarlada, yani doğada doğal olarak yetişen ürünlere denir.
 • Doğal ürünlerin üretim aşamasında kimyasal gübre ve katkı maddesi kullanılmadan doğal olarak yetişmesi de mümkündür. Ancak ürünlerin yetiştiği bölgede ki çevre koşulları çok önemlidir.
 • Doğal ürünlere sanayi dumanı ya da başka bir tarlada kullanılan kimyasallar rüzgar aracılığıyla sizin ürünlerinize bulaşabilir.
 • Doğal ürünlerin paketlerinin üzerinde %100 doğal, hakiki, hormonsuz, köy ürünü gibi ibareler bulunmaktadır.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR